Přihlásit

Zimní lovecký set oblečení z Decathlonu

Nacházíme se v období, kdy kvalitní oblečení pro pobyt v přírodě zásadně ovlivňuje dobu strávenou na čekané v lese. Počátkem listopadu 2022 jsem měl příležitost otestovat zimní loveckou soupravu od firmy Decathlon.

Doporučeno Zimní lovecký set oblečení z Decathlonu

Moderní obdoba hubertusu

Součástí setu je nešustivá vlněná bunda zelené barvy s hnědými nášivkami v oblasti sedla, loktů a spodní části zadního dílu. Bunda materiálem a vzhledem připomíná tradiční hubertus. Zatímco hubertus je obvykle dlouhý kabát, bunda má praktickou tříčtvrteční délku, ale jinak se v mnohém shodují.

Hlavní materiál použitý na bundu tvoří z 65 % recyklovaná vlna a z 30 % polyester. Od Decathlonu mám několik loveckých bund a již jsem si zvykl na to, že zimní bundy jsou poměrně těžké. V případě testované bundy jsem byl příjemně překvapen její lehkostí, a přesto výbornou hřejivostí. Výrobce uvádí, že bunda snese mírný déšť, což mohu potvrdit. Nosil jsem ji za drobného deště a nepromokla. Má stojatý límec, vnější i vnitřní kapsy, pomocí zipu lze upravit postranní rozparek, manžety na rukávech je možné utáhnout. Na bundě jsem nenašel zásadní nedostatky. Uživatel v ní získá za velmi příznivou cenu naprostý teplotní komfort.

Nohy jako v peřině

Do soupravy patří kalhoty ze stejného materiálu. Hnědé nášivky jsou v oblasti sedu a dále na vnitřní a spodní části nohavic. Kalhoty mají dvě přední a dvě postranní kapsy, přičemž užší postranní kapsa na pravé nohavici slouží k uložení loveckého nože. Praktická je zvýšená zadní část pasu a též stažení gumou na bocích, takže kalhoty se skvěle přizpůsobí tělu uživatele. Podobné stahování bych ocenil i ve spodní části nohavic, předešlo by se tak zbytečnému úniku tepla. Také kalhoty jsou velmi hřejivé. Při dlouhém sezení na posedu či pozorovatelně máte nohy jako v peřině. Kalhoty mohu vřele doporučit na zimní čekané. V kombinaci s posedovým vakem jistě i ti nejzimomřivější lovci vydrží na kryté pozorovatelně celou noc.

Aktuálně za akční cenu

Zimní lovecký set za velmi příznivou celkovou cenu 4998 Kč (2999 Kč – lovecká bunda, 1999 Kč – lovecké kalhoty) obsahuje hřejivou bundu a kalhoty z příjemného materiálu v tradiční kombinaci zelené a hnědé barvy. Oblečení zaručuje, že se lovec v zimě nebude po hodině čekané balit na cestu domů, ale vydrží mnohem déle. Na závěr jen malé upozornění: je třeba dát si pozor při údržbě tohoto oblečení. Materiál, z něhož je vyrobeno, totiž není vhodný k běžnému praní v pračce.

Miroslav Šlachetka

 

 

Poslední změna: 25.01.2024 17:42
(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.