Přihlásit

Zákaz vstupu do lesů? Novela garantuje, že část roku budou obory otevřené, říká její spoluautor. Vlastníkům otevírá možnost oplotit lesy, varuje ekolog (ČRo - plus.cz)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Ekologové i veřejný ochránce práv se ohradili proti plánu ministerstva zemědělství, aby majitelé lesa mohli uzavírat obory. „V rámci balance mezi vlastnickým právem a veřejným zájmem jsme připravili novelu, která má garantovat, že se veřejnost do všech obor v nejvýznamnějších turistických měsících dostane,“ vysvětluje Patrik Mlynář z ministerstva zemědělství. „Balanc tady dosud byl a novela jej narušuje,“ nesouhlasí Jaromír Bláha z Hnutí Duha.

Mlynář připomíná, že vlastníci oborních pozemků volali po tom, aby bylo zachováno jejich právo soukromého vlastnictví. „Chtěli v duchu programového prohlášení vlády posílit svá vlastnická práva při organizaci honiteb, aby bylo na jejich uvážení, zda zpřístupní veřejnosti své pozemky v oboře,“ vysvětluje.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.