Přihlásit

Zámek bude patřit myslivosti (Mladá fronta DNES)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Myslivecké slavnosti, konané k letošnímu 100. výročí založení Českomoravské myslivecké jednoty, obsadí zítra zámek Rozsochatec na Havlíčkobrodsku.

Již ode dneška si tam lidé mohou prohlédnout chovatelskou přehlídku trofejí zvěře, která potrvá až do neděle. K vidění bude vždy mezi 9.00 a 17.00. Slavnostní zahájení akce však připadá až na zítřejší desátou hodinu. Následovat bude Dětský den s myslivostí v zámeckém parku a řada aktivit v celém areálu. Chybět nemají třeba ukázky střelectví, kynologie, sokolnictví, vábení zvěře, lukostřelby, lovecké hudby a lesnických prací. K dispozici budou rovněž prodejní stánky, laserová střelnice, bohatá zvěřinová kuchyně, tombola nebo třeba možnost svezení na koni či v kočáru. Od 17. hodiny bude v chotěbořském kostele svatého Jakuba Staršího sloužena i svatohubertská mše.

Zdroj: Mladá fronta DNES, 26. 5. 2023

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.