Přihlásit

Vietnamské úřady zadržely více než 600 kilogramů slonoviny z Afriky (ČTK)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Vietnamské úřady zabavily za poslední týden více než 600 kilogramů slonoviny pašované z Afriky. Podle agentury Reuters o tom dnes informovala vietnamská vláda. Jedná se o největší množství slonoviny zabavené za poslední více než čtyři roky.

Téměř 130 kilogramů slonoviny dnes nalezli celníci v kontejneru, který převážel kraví rohy původem z Afriky, v severovietnamském městě Haiphong. Už ve čtvrtek celní úřad podle vietnamské vlády zabavil 500 kilogramů africké slonoviny.

Se šupinami luskounů, rohy nosorožců, mršinami tygrů a se slonovinou se ve Vietnamu běžně obchoduje, přestože je to nezákonné. Množství slonoviny zabavené v posledním týdnu je největší za poslední více než čtyři roky. V říjnu 2018 vietnamské úřady zabavily více než osm tun slonoviny a šupin luskounů.

Zdroj: ČTK, Hanoj, 6. 2. 2023

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.