Přihlásit

Vyhnout se lidem. Zvířata začínají žít v noci, není to pro ně ale přirozené (moravskoslezsky.denik.cz)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Přestože to pro ně není přirozené, začíná si řada zvířat hledat potravu během noci. Některé druhy na to ale mohou doplatit, nejsou na život ve tmě stavěné, varují biologové.

Původně se vydra proháněla říčními koryty za bílého dne. Jenomže pak jí zkřížil cestu člověk. Nejprve upravil břehy vodních toků, pak se mu zalíbil i hustý vydří kožich. Začal kvůli němu zvíře vybíjet. „Vydra se proto přeorientovala. Dnes už vychází jen v takový čas, kdy jí tolik nehrozí setkání s člověkem. To znamená za svítání,“ popisuje ředitel táborské zoo Evžen Korec.
Podobných případů se najdou po celém světě desítky. Ukázala to i čerstvá studie vědců z Kalifornské univerzity v Berkeley, kterou publikoval prestižní časopis Science. Zvířata se podle ní stále častěji uchylují k životu mimo svůj obvyklý režim. Nejčastěji svoje aktivity přesouvají do nočních hodin.

Celý článek najdete zde.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.