Přihlásit

Myslivci z Litohlav budovali kazatelnu (regionplzen.cz)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Ani v letních měsících nezahálejí myslivci z Honebního společenstva Litohlavy – Klabava. Léto a s ním i pozvolna přicházející lovecká sezóna je již v plném proudu, a tak je v honitbě s rozlohou více než sedm set hektarů plno práce.

Kromě přípravy krmení na zimní měsíce se myslivci v této době věnují údržbě mysliveckých zařízení. Čistí je, doplňují zásoby krmiva, vysekávají okolí posedů či budují nové kazatelny. "Ty jsou především určeny pro pozorování a případný odlov zvěře. Každoročně tak myslivci obnoví dvě až tři zařízení v honitbě, kde se vyskytuje převážně zvěř srnčí a černá. Občas se zde lze setkat i s daňky a muflony. Pokud se týká zvěře drobné, s tou to bohužel tak příznivé není. Občas zde zahlédneme koroptev, bažanta i zajíce. Přesto se zde pořádají kynologické akce a nutno dodat, že ke spokojenosti nejen psů, vůdců, ale i rozhodčích," říká za myslivce Pavel Moulis.

Celý článek najdete zde.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.