Přihlásit

Čtyřnohý průvodce myslivce (Blesk Hobby)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Lovecký pes je potřebný nejen na vyhledání zvěre,   ale i na její dohledání a případně přinesení. Jaká plemena se u nás užívají? Rozdělujeme je do pěti skupin: ohaři, barvaři, honiči, norníci a slídiči. Postupně vám představíme některá plemena.

Výmarský ohař

 Může být dlouhosrstý i krátkosrstý. V Německu byl  uznán jako samostatné plemeno v roce 1896. Je rozšířený zejména v Rakousku, Německu a v Dánsku. Od 50. let 20. století se začal objevovat také u nás, dnes se chová i jako společenská rasa, protože je věrný ochránce domova i svých pánů. Pro myslivost byl chován původně jako honicí pes, ale patří i k vynikajícím slídičům. Instinktivně miluje pronásledování zajíců. Doma vám místo zvěře bude nosit, co najde - knihu, ponožku, zapomenutou dětskou hračku. Potřebuje dobrý výcvik a laskavého, ale rozhodného a nekompromisního pána, ochotného s ním podnikat denně dlouhé procházky.

Text: Gabriela Koulová, Foto - Meteopress, Rybářská chata Jestřabice a archiv autorky

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.