Přihlásit

Mějte díky novému vyhledávacímu zařízení DOG GPS X30 přehled o tom, kde je váš pes

Využíváte psy při naháňkách a chcete mít dokonalý přehled o jejich práci? Vyzkoušejte osvědčenou českou značku Dogtrace – vyhledávací zařízení DOG GPS X30 s dosahem 20 km a mapovými podklady.

Mějte díky novému vyhledávacímu zařízení DOG GPS X30 přehled o tom, kde je váš pes Foto firemní materiály

Zařízení se skládá z vysílače, který je umístěn na obojku psa, a přijímače (ručního zařízení), na němž psovod sleduje vzdálenost a směr k poloze psů. Vysílač svoji polohu získává z družic GPS a pomocí radiofrekvenčního signálu (RF) vysílá informaci o poloze do přijímače psovoda. Pro zajištění co nejvyššího dosahu využívá GPS X30 nejmodernější technologii modulace radiového signálu LoRa (Long Range).

Přijímač je možné pomocí bezdrátové komunikace spojit s mobilním telefonem nebo tabletem, pracujícím s operačním systémem Android, a všechna spárovaná zařízení zobrazit pomocí aplikace Dogtrace GPS v mapě.

 

ZAŘÍZENÍ MÁ CO NABÍDNOUT

DOG GPS X30 disponuje celou řadou velice užitečných funkcí.

-          Kruhový plot – umožní nastavit určitý okruh, v němž se pes může pohybovat. Při překročení hranice tohoto okruhu vás přijímač bude informovat zvukovým signálem a vy tak ihned poznáte, že váš pes je mnohem dál, než byste si přáli.

-          Geo plot – pomocí geografických bodů můžete psovi nastavit kdekoliv v mapě akustickou hranici, přičemž nezáleží na velikosti, místě ani tvaru vytyčeného teritoria. Aplikace vás na překročení hranice psem sama upozorní.

-          Beeper – tuto funkci využijí hlavně myslivci pro zjištění, zda je pes v pohybu, nehybně stojí (vystavuje) nebo je v kontaktu se zvěří. Jeho hlasitost lze nastavit.

-          Waypoint – tato velmi užitečná funkce vám umožní uložit jakékoliv GPS souřadnice místa, ať už na něm jste vy (ruční zařízení), pes (vysílač), nebo si jen chcete uložit jakékoliv jiné místo (posed, místo střelby atd.). K uloženým bodům se můžete později kdykoliv navigovat.

-          Velice prospěšnou funkcí je také trasování, které umožní zaznamenat pohyb psa i dobu a místo jeho hlášení. Vše lze nahrávat a zpětně se k těmto informacím vracet. Tuto funkci můžete využít na všechna spárovaná zařízení a u každého si nastavit barvu, jakou se bude zobrazovat.

-          Funkce měření – slouží ke změření vzdálenosti a plochy v mapě.

-          Akustický signál – zařízení disponuje dvěma typy signálu. Výcvikový zvukový signál slouží jako povel pro přivolání psa. Tento povel může předcházet stimulačnímu impulzu a je velmi účinnou výstrahou. Nahrazuje píšťalku a jeho hlasitost vnímá pes stejně, i když je hodně vzdálen. Lokalizační akustický signál slouží pro vyhledání psa ve tmě nebo v hustém porostu. Je slyšitelný až na 30 metrů.

-          Chybět samozřejmě nesmí digitální kompas, který stabilně ukazuje sever a díky němu se budete moci snadněji zorientovat i v nepřehledném terénu.

-          Neméně užitečnou funkcí je světlo pro snadnou lokalizaci psa ve tmě pomocí výkonných LED žárovek.

Pokud hledáte alternativu mezi výcvikovým obojkem a vyhledávacím zařízením GPS, máme pro vás řešení. Je jím obohacený model vyhledávacího zařízení s názvem DOG GPS X30T (training). Tento model navíc umožňuje provádět korekce nežádoucího chování psa, a to až na vzdálenost 20 km, díky stimulačnímu impulzu, který je nastavitelný v 15 úrovních. Přijímač (ruční zařízení) vám umožňuje sledovat až 13 zařízení najednou a je úplně jedno, zda sledujete psy, ostatní účastníky naháňky (tj. jiná ruční zařízení) nebo si během cesty ukládáte aktuální pozice (waypointy), k nimž vás ruční zařízení později opět dovede.

Zařízení je zcela vodotěsné a má bez ohledu na okolní světlo dobře čitelný displej.

 

VÝHODY LOKALIZÁTORU DOG GPS X30

V porovnání s konkurenčními zařízeními má DOG GPS X30 řadu výhod. Jednou z nich je nejmenší a nejlehčí obojek (vysílač) tohoto typu, který je na trhu k dostání. Navíc se plně přizpůsobí tvaru krku psa, takže ho bez problémů hravě unese i jezevčík.

Oproti jiným zařízením je provoz DOG GPS X30 bez jakýchkoliv dalších poplatků za využití GPS i signálu RF. Stačí mít pouze internet v mobilu nebo si můžete stáhnout off‑line mapy. Zařízení vám bude fungovat i v zahraničí.

Ovládání přijímače je uživatelsky přátelské a velmi jednoduché. Akumulátory vydrží na jedno nabití až 40 hodin. Bezkonkurenční je, i co se týče ceny. Přesvědčte se sami v e‑shopu www.dogtrace.com.

Značka Dogtrace garantuje kvalitní české produkty, které vás určitě nezklamou.

PR, foto firemní materiály

Foto firemní materiály

Poslední změna: pátek, 09 říjen 2020 06:42
(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.