Přihlásit

Lovecký batoh Solognac Big Game 45/90

Nedílnou součástí lovecké výstroje většiny myslivců je kvalitní batoh, do něhož se dá naskládat vše potřebné pro konkrétní způsob využití. Menší batohy slouží k transportu věcí užitečných při individuálních a společných lovech, větší se hodí při cestě na vícedenní pobyt na lovecké chatě, na lov u přátel, ale třeba také pro přepravu úlovku. Redakce Světa myslivosti měla možnost vyzkoušet lovecký batoh Solognac Big Game 45/90 od firmy Decathlon, který se řadí do druhé skupiny.

Stručný popis

Big Game 45/90 je batoh, který má objem 45 litrů, ale rozepnutím dvou postranních zipů ho můžete zvětšit na 90 litrů. V této podobě jde již o pořádný tlumok, do něhož se toho vejde skutečně hodně.

Uvnitř batohu jsou tři kapsy, které slouží k uložení různých předmětů od dokladů přes mobilní telefon, kapesní svítilnu, nůž atd. Na vršku batohu je vnější a vnitřní kapsa na zip. Další kapsička, rovněž opatřená zipem, kterou lze navíc odepnout, je na pravé straně bederního pásu. A aby toho nebylo málo, na každé straně batohu je po jedné další kapse, samozřejmě opět na zip.

V přední části batohu dole je kapsa na zip, která má zvláštní účel. Když ji rozepnete, uvnitř najdete zvláštní vyjímatelnou kapsu na třech popruzích, do níž lze pažbou „postavit“ zbraň, dalšími popruhy ji připevnit k batohu a v této poloze spolehlivě transportovat.

Batoh jde v podélné ose celý rozepnout, což je praktické například v situaci, kdy do něho budete chtít uložit úlovek přibližně do velikosti kusu srnčí zvěře a přenést ho.    

Pohodlné nošení a stabilitu i při vyšší zátěži zajišťuje pevná hliníková kostra, nastavitelné vypolstrované ramenní popruhy a stejným způsobem zpracovaný bederní pás.

Batoh je ušit z pevného materiálu s broušenou povrchovou úpravou. V případě znečištění ho lze vyprat v ruce.

V terénu

Léto je období, kdy myslivec batoh při lovu moc neužije. Většinou se chodí nalehko, bez zavazadel. Výjimkou jsou cesty na odlehlé lovecké chaty, kam je zapotřebí dopravit potřebný proviant. K tomu se batoh Big Game výborně hodí, především v devadesátilitrové verzi.

Na podzim a zejména v zimě význam batohu nabývá na důležitosti. Chodí se na čekanou, rána i večery jsou chladné, takže lovec ocení podsedák, přikrývku, případně věci na převlečení, pokud musí vyšlapat na lov do kopců a zapotí se. Hodí se i termoska s čajem a svačina, pokud se jde do revíru na celý den. Kdo má loveckého psa, často potřebuje brát do lesa i něco pro něj. A samozřejmě další věci, jako je například popruh na úlovek, nůž, baterka, ale třeba i pilka na prořezání větví kolem posedu. Většina popsaných věcí je využitelná i na naháňkách. Pro tyto účely stačí mít batoh zapnutý v hubenější pětačtyřicítkové variantě. Co jistě oceníte, je množství již výše popsaných kapes.

Pokud budete s batohem šoulat a mít v úmyslu lovit, na náboje se vám hodí šikovná kapsička na bederním pásu. Při šoulání je potřeba dávat pozor na to, abyste nezavadili něčím pevným o umělohmotné spony, neboť zvuk by mohl zradit zvěř ve vaší blízkosti. 

Závěr

Batoh Big Game 45/90 je kvalitní výrobek který ocení především myslivci z horských honiteb, kde je potřeba mít při sobě nejrůznější loveckou výstroj a výstroj. K jejímu transportu se testovaný batoh jednoznačně hodí. I když je naplněn a něco váží, chodí se s ním díky kvalitně zpracovaným popruhům a hliníkové kostře pohodlně, nikde nic netlačí. Pokud sháníte kvalitní univerzální batoh, pořízením Solognac Big Game 45/90 neuděláte chybu. Prodejní cena je 3 299 Kč.

David Vaca
Foto archiv redakce

Poslední změna: 22.09.2023 17:06
(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.