Přihlásit

Co dělat, když potkáte medvěda? A je k něčemu dobrá chytrá říkanka? „Když je hnědý, tak si lehni...“ (ikoktejl.cz)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Opravdu existuje říkanka, která radí, co dělat, když potkáte medvědy různých barev, respektive druhů. Dá se jí držet? Má v sobě nějaké užitečné rady, nebo je naopak životu nebezpečná?

Medvědi útočí na lidi poměrně vzácně, ale čas od času se přece taková zpráva objeví. Poslední takové hlášení přišlo v polovině února ze Slovenska, kde měl medvěd zaútočit na rodinu na túře. Tentokrát se naštěstí nic vážného nestalo, medvěd hnědý údajně zaútočil na dvě děti, ale nechal je na pokoji, když je rodiče chránili vlastními těly.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.