Přihlásit

Zoo Dvůr Králové bude koordinovat evropský chov husice modrokřídlé (ČTK)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Safari Park Dvůr Králové nad Labem bude koordinovat evropský chovný program husice modrokřídlé. V Evropě chová husice modrokřídlé jen 11 zahrad. ČTK to včera řekl mluvčí dvorské zoo Michal Šťastný. Safari Park Dvůr Králové se specializuje na Afriku, velmi úspěšný je například v chovu nosorožců, žiraf či antilop.

Husice modrokřídlé nežijí nikde jinde než na náhorních planinách Etiopie. Jejich stavy se odhadují na 5000 až 15 000 jedinců. Ohrožuje je především přeměna přirozeného prostředí a lov nepůvodními obyvateli.

„Situace tohoto druhu není v lidské péči jednoduchá, nejde o mimořádně atraktivní druh. Navíc je tato husice s ohledem na její poměrně temperamentní povahu i poměrně náročná,“ uvedl zoolog Michal Podhrázský, který bude mít vedení evropského chovného programu na starosti.

Populaci husic chovaných v zoo se bude snažit stabilizovat v co nejpestřejším genetickém složení. „S kolegy ze safari parku navíc rozvíjíme nový projekt na ochranu a výzkum husic přímo v Etiopii,“ uvedl.

Safari park patří Královéhradeckému kraji a jeho aktuálně nejzásadnějším záchranářským projektem je účast v mezinárodním týmu BioRescue, který se pomocí umělých technik reprodukce snaží zachránit druh nosorožce bílého severního. V rezervaci v Keni žijí nosorožčí samice Fatu a Nájin, které patří dvorské zoo a jsou posledními zvířaty svého druhu na světě.

ČTK

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.