Přihlásit

Lov mimo paragrafy (Lovec)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Pytláctví si většinou spojujeme s africkými savanami a gangy prahnoucími po slonovině či rohovině. Ve skutečnosti bují celá staletí také v Evropě a lesníci i policisté mají bohužel jen malou šanci pachatele odhalit

K pytláctví neboli neoprávněnému lovu zvěře a ryb dochází v různých končinách z odlišných příčin, přičemž ve středoevropském prostoru se hovoří o třech hlavních. Nejčastěji jde o snahu o obohacení, kdy si pytlák ulovenou zvěř buď nechá pro vlastní spotřebu, nebo ji nelegálně prodá. Další příčinu představuje lovecká vášeň – tato skupina pytláků se na neoprávněný lov vypravuje výhradně kvůli zážitku. Do třetice se jedná o touhu získat trofej, kterou může být zvíře samotné, nebo jeho část: od paroží přes lebku po kůži. Naposledy zmíněná grupa pytláků bývá považována za nejnebezpečnější, jelikož si vybírá nejcennější kusy.

Celý článek najdete v měsíčníku Lovec

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.