Přihlásit

Novým šéfem NP České Švýcarsko se stane Petr Kříž, ministr ho jmenuje ve středu (ČTK)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Novým ředitelem Správy Národního parku České Švýcarsko se stane Petr Kříž ze Správy CHKO České středohoří. Ministr životního prostředí Marian Jurečka (KDU-ČSL) ho jmenuje ve středu, oznámilo dnes ČTK ministerstvo životního prostředí. Kříž ve funkci vystřídá Pavla Bendu, kterého ke konci září odvolala tehdejší ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL). Podle ní Benda nedostatečně komunikoval s obcemi a nezvládl krizové řízení.

Ministerstvo uvedlo, že Jurečka jmenuje nového ředitele Správy NP České Švýcarsko Petra Kříže ve středu na MŽP ve 12:30. Současně se uskuteční krátká tisková konference, při které Kříž představí své vize dalšího směrování národního parku.

V současné době Kříž, který se narodil v roce 1975 v Děčíně, vede regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR - Správy CHKO České středohoří. V předchozích letech pracoval i na Správě CHKO Labské pískovce.

Zdroj: ČTK, Praha, 22. 11. 2022

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.