Přihlásit

Srážek se zvěří v kraji přibývá, plaší ji kůrovcové kácení a davy turistů (impuls.cz)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

O sto srážek se zvěří více evidují oproti loňsku policisté v Olomouckém kraji. Podle odborníků je příčinou větší ruch v lesích spojený především s kácením kůrovcem napadených stromů, dalšími lesními pracemi nebo zvýšenou návštěvností turistů.

„V Olomouckém kraji jsme od ledna do října tohoto roku vyšetřovali 955 srážek s lesní či domácí zvěří. Je to o 96 více za stejné období loňského roku,“ porovnal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Příčinou nárůstu počtu takových nehod je podle myslivců plašení zvěře. Už srážka s padesátikilovým divokým zvířetem může být pro řidiče fatální, například dospělý jelen přitom váží zhruba čtvrt tuny.


„V lesích se hodně těží dřevo, chodí tam davy lidí, a proto pak zvěř nemá klid,“ shrnul jednatel okresního mysliveckého spolku v Prostějově Jiří Procházka. 

Kvůli tomu se podle něj zvěř přemisťuje na klidnější místa, chodí i přes silnice, a tak hrozí čím dál více střetů.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.