Přihlásit

V jihočeských lesích meziročně mírně ubylo zvěře (zemedelec.cz)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

V jihočeských lesích žilo před začátkem současné myslivecké sezony 128 100 kusů zvěře. Je to o 2,1 procenta méně než o rok dříve. Největší podíl představovala srnčí zvěř, která tvořila více než 34 000 kusů. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu.

 
Stav zvěře vychází z dat mysliveckých organizací k letošímu 31. březnu. Myslivecká sezona trvá od 1. dubna do konce března následujícího roku. „Periodické zjišťování vývoje početních stavů jednotlivých druhů zvěře přispívá k ochraně před vyhubením, ale také pomáhá předcházet nekontrolovatelnému nárůstu početních stavů se všemi negativními důsledky,“ uvedla ve zprávě statistického úřadu Irena Vacková.
Dodala, že mezi zmíněné negativní jevy patří například škody v lesnictví a zemědělství nebo přenášení nebezpečných nákaz.
Myslivci v Jihočeském kraji v minulé sezoně ulovili více než 176 000 kusů zvěře. Je to o něco méně než o rok dříve. V Jihočeském kraji se vyskytuje nejvíce divokých kachen v republice. Na konci minulé sezony jich v regionu bylo více než 32 000, což představuje 28 procent z celého Česka. Vysoký poměr zůstal i poté, kdy myslivci na jihu Čech v minulé sezoně odstřelili více než 75 000 divokých kachen, což bylo nejvíce v republice.*

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.