Přihlásit

Na Příbramsku bylo od začátku roku přes dvě stě nehod se zvěří (pribram.cz)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Nastalo chladnější období roku a na silnicích se může častěji objevovat lesní zvěř. Řidiči by měli být obezřetní a plně se věnovat řízení. Nejlepším preventivním opatřením je samozřejmě nízká rychlost, protože tím vzniká prostor pro včasnou reakci. Od pátku do neděle řešili příbramští dopravní policisté osm nehod, kde svou roli sehrála zvěř. Škoda při nich vzniklá činila 400 tisíc korun. Nejčastěji vbíhala pod kola aut srnčí zvěř, následně divoká prasata, a to ve večerních nebo v brzkých ranních hodinách. Od začátku roku eviduje policie na Příbramsku přes dvě stě střetů se zvířaty.
Pokud srážce se zvěří nejde již zabránit, potom je nutné intenzivně brzdit, ale rozhodně neuhýbat. Úhybný manévr je mnohem více nebezpečný. Přesvědčil se o tom 26letý řidič, který dne 15. října jel kolem druhé hodiny ranní mezi obcemi Drahenice a Březnice. Zalekl se srnčí zvěře, která stála na vozovce, strhl řízení doprava a následně narazil do stromu. Způsobená škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.