Přihlásit

Zámek zaplní myslivecké trofeje (Děčínský deník)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Děčín - Trofeje ulovené zvěře, se kterými se každoročně myslivci děčínského regionu představují na výstavě chovatelských úspěchů, budou moci letos obdivovat návštěvníci děčínského zámku.
"Právě letos uplyne sto let od chvíle prvního vypuštění dovezených a na Českokamenicku do volné přírody vypuštěných kamzíků horských. Chceme připomenout i tuto významnou událost doprovodnou expozicí a tím se naše přehlídka stává rozsáhlejší, než v předchozích letech. Při hledání vhodných prostor padla volba na bývalé sídlo hraběcího rodu Thunů a město Děčín vyšlo našemu požadavku vstříc," vysvětlil jednatel okresního spolku Českomoravské myslivecké jednoty Čestmír Vondráček.
Chovem kamzíků se bude zabývat i odborný seminář. Stovky trofejí ulovené zvěře zájemci budou moci zhlédnout od konce května do desátého června.

(pes)

[V L T A V A+P N P R E S S+L A B E]

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.