Přihlásit

Tip z Decathlonu na jarní doplnění výstroje

Většině našich myslivců je dobře známo, že v nabídce prodejce sportovního vybavení Decathlon naleznou bohatý sortiment lovecké výstroje pro každé roční období. V redakci Světa myslivosti jsme v průběhu dubna 2023 měli možnost vyzkoušet soupravu tvořenou lehkými kalhotami a kotníkovou obuví značky Solognac, kterou prodejce doporučuje pro jarní pobyty v přírodě. S výsledkem testování jsme byli velmi spokojeni.

Doporučeno Tip z Decathlonu na jarní doplnění výstroje

Kalhoty a boty jsme nosili na pochůzkách honitbou při jarním „obhlížení“ srnců, a abychom vyzkoušeli i jejich větší zátěž, chodili jsme v nich také na myslivecké brigády pořádané v tomto období.

Lovecké kalhoty Steppe 900

Prodyšné kalhoty Steppe 900 jsou ušité z odolného materiálu a určené k aktivitám za suchého počasí. Za zmínku stojí zesílená spodní část nohavic – materiál s proplétanými vlákny zvyšuje odolnost a v kalhotách se lze bez obav prodírat i porosty ostružiníku, keřů s ostny atd.  

Kalhoty jsou vybaveny kromě klasických bočních kapes dvěma postranními kapsami na zip, do nichž se pohodlně vejdou doklady, peněženka, klíče od auta atd. Na pravé straně je navíc kapsa s klopou na druk vhodná na mobilní telefon. Nad ni se vejde i nůž. Nalevo je ještě kapsa ve tvaru U na další drobnosti, jako je výcviková píšťalka nebo vodítko.

Prodejní cena 1499 Kč.

 

Lovecké boty Solognac 500

Kotníkové boty Solognac 500 jsou velmi lehké, ale přitom pevné. Svršek je z 80 % z polyuretanu a z 20 % z polyesteru, podšívka je ze 100 % polyester a podešev tvoří z 55 % polyuretan a ze 45 % syntetický kaučuk. Pozor, obuv není nepromokavá!

Prodejní cena 1599 Kč.

 

 

 

 

 

Zkušenosti z terénu

Kalhoty

  • Kalhoty jsou lehké a přitom skutečně odolné. V oblasti kolen, v rozkroku a na hýždích je použit strečový materiál, takže jsou pružné a pohyb v nich je pohodlný. Problém nečiní lezení po žebřících, ohýbaní se při práci apod. Nikde nic neškrtí nebo nepřekáží.
  • Výrobce upozorňuje na výbornou prodyšnost, což můžeme potvrdit. Boční větrací průduchy na zip odvádějí pot. Stačí zatáhnout levý a/nebo pravý zip směrem dolů a objeví se materiál ze síťoviny, díky níž vzduch snáze cirkuluje a větrání je účinnější.
  • Velké postranní kapsy jsou výborné – zvláště do levé, uvnitř členěné, se vejde více věcí a člověk je nemusí hledat „po kapsách“.

Boty

  • Díky kotníkovému provedení pevně obepínají nohy a chůze v nich je pohodlná a jistá. Kladem je také nízká hmotnost bot. Povrchové nečistoty způsobené používáním lze poměrně snadno odstranit mokrým hadříkem.

Verdikt

Kalhoty Steppe 900 a boty Solognac 500 v rychlém testu obstály. Po dlouhodobějším používání by samozřejmě bylo možné vyslovit se i k výdrži materiálů. I tak hodnotíme zboží jako velmi dobře využitelné pro pobyt v terénu, a to nejen v jarním období. Prodejní cena je příznivá a oba výrobky jistě zaujmou nejednoho myslivce, který se poohlíží po něčem novém, v čem bude moci vyrážet do revíru. 

Redakce

Poslední změna: 25.01.2024 17:57
(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.