Přihlásit

Sloni v jihoafrické rezervaci udupali k smrti španělského turistu (ČTK)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

V Jihoafrické přírodní rezervaci ušlapali sloni k smrti španělského turistu, který opustil auto a přiblížil se k slonímu stádu, aby pořídil fotografie. S odvoláním na místní policii o tom dnes informovala agentura AP.

Třiačtyřicetiletý muž přišel o život v Národním parku Pilanesberg na severozápadě země asi 180 kilometrů od Johannesburgu, upřesnila policie. Ve sloním stádu, jehož fotografie si chtěl turista zblízka pořídit, byla i mláďata. Odborníci opakovaně varují, že sloni svá mláďata bedlivě střeží a mohou být agresivní, pokud pociťují ohrožení.

Policie uvedla, že mužova snoubenka a další dvě ženy z Johannesburgu byly v autě, ze kterého muž vystoupil, nic se jim ale nestalo.

Zástupce vedení parku řekl, že turisti mají zakázáno vystupovat z vozidel při projížďce parkem Pilanesberg a před vstupem do něj podepisují, že se s tímto pravidlem seznámili. „V některých případech si lidé nebezpečí v přírodních rezervacích neuvědomují,“ řekl zástupce vedení parku Piet Nel. „Musí mít na paměti, že vstupují do divočiny,“ dodal.

Sloni zabili v afrických přírodních rezervacích už dvě americké turistky v samostatných útocích v Zambii v dubnu a v červnu letošního roku.

ČTK

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.