Přihlásit

Firmy Nike a Puma přestanou při výrobě bot používat klokaní kůži (ČTK)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Americká společnost Nike v letošním roce při výrobě svých bot přestane používat klokaní kůži. Ukončí tím kontroverzní praxi, která vzbuzovala rozhořčenou kritiku ze strany spotřebitelů a ochránců práv zvířat. Podobný krok nedávno oznámil i německý konkurent Puma, informovala agentura Reuters.

Firmy Nike a Puma dosud využívaly klokaní kůži při výrobě kopaček. Jejich rozhodnutí ukončit tuto praxi je velkým vítězstvím pro aktivisty z řad ochránců zvířat, kteří dlouhodobě vyzývají podniky, aby upustily od neetických postupů.

Prezident amerického Centra pro humánní ekonomiku Wayne Pacelle označil rozhodnutí společnosti Nike za "seismickou událost v ochraně volně žijících zvířat". "Otřesy pocítí celý svět, zejména Austrálie, kde dochází k masovému komerčnímu zabíjení klokanů," dodal.

Zdroj: ČTK, Beaverton (USA), 16. 3. 2023

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.