Přihlásit

Policie: Žena v Milíně rozmisťovala nebezpečné návnady, vadily jí psí exkrementy (ČTK)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Policisté vypátrali sedmašedesátiletou ženu, která podle nich rozmisťovala na veřejná prostranství v Milíně na Příbramsku nebezpečné návnady. Šlo o uzeninu se zapíchanými špendlíky. Seniorce údajně vadily neuklizené psí exkrementy. Policisté jí ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili podezření z trestného činu týrání zvířat, uvedla dnes na webu policení mluvčí Vlasta Suchánková.

Na případ upozornil na sociálních sítích majitel desetileté fenky labradora, který svému psovi včas zabránil v pozření návnady, a varoval další majitele psů. Policisté příspěvek zaznamenali a začali se záležitostí zabývat takzvaně z moci úřední.

Návnady lidé objevili na veřejném prostranství mezi bytovými domy. Policii se ve spolupráci s místními podařilo pachatelku vypátrat. „Obviněná žena prý nepatří mezi ty, kteří by neměli rádi zvířata, jen prý chtěla tímto způsobem upozornit na psí exkrementy, které majitelé psů zapomínají stále častěji uklízet,“ uvedla Suchánková.

ČTK

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.