Přihlásit

V Milovicích letos dokončí obnovu lesoparku Lišky, zpřístupní se lidem (ČTK)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

V Milovicích na Nymbursku pokračují s revitalizací lesoparku Lišky v severovýchodní části města. Přírodní areál poznamenaný armádní činností má být po úpravách přístupný lidem. Po vyčištění náletů a odstranění betonových konstrukcí přibyde nová výsadba, mlatové cesty a lavičky. Práce zhruba na 20 hektarech plochy vyjdou na 18 milionů korun, téměř osm milionů jde z evropských dotací. Město začalo s úpravami loni na podzim, informovala ČTK mluvčí města Eva Hrušková.

"V loňském roce byly dokončeny téměř všechny demoliční práce a část pěstebních opatření, zbylé práce musí být hotovy do konce letošního roku," uvedla Hrušková. Město podle ní zásahy připravovalo ve spolupráci s ekology. "Před zahájením samotné realizace proběhl v těchto lokalitách průzkum, v rámci kterého byl zjištěn výskyt vzácných živočichů, například roháčů, modrásků hořcových, krutihlavů obecných a velké množství vzácných rostlin," doplnila mluvčí. Některé stromy jsou ve špatném stavu, musí se pokácet. Počítá se také s výsadbou dubů, které postupně stárnoucí stromy nahradí.

O území, které bylo původně založeno jako park, podle starosty Milana Poura (ANO) v době působení nejen sovětské armády nikdo nepečoval. "Byly tam vojenské objekty, například bunkry či podzemní sklady. Některé se nám podařilo zdemolovat, některé budou zakonzervovány tak, aby v budoucnu mohly být využity třeba pro prohlídky," řekl Pour.

Zdroj: ČTK, Milovice (Nymbursko), 26. 1. 2023

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.