Přihlásit

Policie v Jindřichově Hradci vyšetřuje případ otrávených návnad na psy (ČTK)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

Policie v Jindřichově Hradci vyšetřuje případ nálezu otrávených návnad na psy. Do uzenin někdo vložil hydroxid sodný. Zřejmě tím chtěl otrávit psy, s nimiž majitelé chodí na procházky. Policie o tom dnes informovala na webu.

"Věc na policii oznámila žena, která nástrahu nalezla. Následným rozborem bylo zjištěno, že do návnad je vložen hydroxid sodný, jehož pozření by mohlo způsobit trvalé poškození zdraví zvířete anebo smrt," uvedla policejní mluvčí Věra Mžiková.

Žena návnadu našla v ulici Schwaigrova. Policisté případ nyní prověřují pro pokus o týrání zvířat. Přivítali by od veřejnosti další informace, které pomohou s vyšetřením události. "Dále bychom chtěli upozornit občany, aby v případě nálezu takové podezřelé návnady na místo přivolali hlídku policie," řekla Mžiková.

Zdroj: ČTK, Jindřichův Hradec, 15. 11. 2022

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.