Přihlásit

Zvláštní tvor v oblasti Fukušima. V neobydlené krajině se daří zmutovanému divokému praseti (impuls.cz)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Od výbuchu jaderné elektrárny Fukušima uplynulo už deset let. Vědci nyní přišli na to, že se v této oblasti velmi daří jednomu zmutovaného tvorovi. Je to radioaktivní hybrid divokého a normálního prasete.

Při výbuchu japonské jaderné elektrárny Fukušima zemřelo téměř dvacet tisíc lidí a zbytek musel nadobro opustit své domovy. Vládu nad krajinou proto převzala zvířata, především divoká prasata, kterým se v oblasti velmi daří. Pro ně byl největším nepřítelem člověk, který je ale pryč.

Vědec Donovan Anderson začal podle webu BBC zkoumat DNA tamních prasat. Zjistil, že kanci se spářili s prasaty, která unikla z tamních farem. Společně pak vytvořili radioaktivní hybridy divokého a normálního prasete. “Obyčejná prasata by nebyla schopna přežít ve volné přírodě, ale kancům se v opuštěných městech dařilo. I proto jsou zřejmě tak robustní,” prozradil Anderson.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.