Přihlásit

Zoufalý mladý los na Vysočině: Tři dny zkoušel přejít dálnici (

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Dálnice zastavila cestu mladého losího býka. Ten se u Humpolce na Pelhřimovsku tři dny marně pokoušel »dé jedničku« přejít. Ochránci zvířat ho nakonec museli uspat.

„Migroval na jih Čech do oblasti Třeboňska a Šumavy v okolí Lipna,“ uvedl zoolog Aleš Toman, který v rámci mezinárodního projektu ConNat vytipovává na Vysočině nebezpečná místa pro přechody velkých zvířat, jako jsou losi, jeleni, rysi, vlci a medvědi. Na jihu Čech by měla nyní žít zhruba dvacítka losů. „Jsou to zvířata pocházející z Pobaltí a Polska, která mají geneticky po generace zakódováno vyrazit na jihozápad Evropy,“ vysvětluje Toman. Tři dny marných pokusů donutily ochranáře zoufalé zvíře uspat narkotizační střelou. „Losa jsme naložili na traktor a pod dálnicí odvezli na druhou stranu. Když se probudil, pokračoval směrem na Kardašovu Řečici. Naposledy byl pozorován na Třeboňsku, pak se nám ztratil,“ popisoval další cesFoto Aha! – Václav Hlaváč tu zvířete zoolog Toman.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.