Přihlásit

Vlk v roce 2018

V úterý 30. října uspořádala Českomoravská myslivecká jednota konferenci na téma vlk v České republice na Krajském úřadě v Liberci.

Doporučený Vlk v roce 2018

Na konferenci přijali pozvání jak myslivci, tak zástupci ministerstva zemědělství i životního prostředí, akademické sféry, chovatelé hospodářských zvířat i ochranáři. Se svými zkušenostmi se přišel podělit i zaměstnanec Státní ochrany přírody ze Slovenska.
Zájem o konferenci, zejména ze strany aktivních myslivců, byl velký – svoji účast potvrdilo 170 účastníků.

konference Liberec

Na konferenci sice nepadly konkrétní návrhy řešení složité situace s kontroverzní šelmou, ale důležité je, že všechny zúčastněné strany byly ochotné zasednout u jednoho stolu, vyslechnout argumenty, zkušenosti a sdílet své názory.
Podstatné bude, jestli všichni účastníci v budoucnu setkání zopakují a zahájí cestu společných jednání k vytvoření plánu péče o vlka v České republice.
Podrobný zápis z přednášek najdete v prosincovém čísle Světa myslivosti.

Poslední změna: 31. říjen 2018

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.