Přihlásit

U zajíce uhynulého v Litvínově byla potvrzena tularémie

Tularémii, infekční nemoc přenosnou na člověka, zjistili veterináři u zajíce uhynulého koncem loňského prosince v Litvínově – Chudeříně. Nákaza se zde vyskytla naposledy před třemi lety. Krajská veterinární správa vydala mimořádné veterinární opatření. O případu informoval server iDNES.

Doporučený Ilustrační fotografie Pixabay Ilustrační fotografie Pixabay

V litvínovských částech Chudeřín, Šumná, Hamr, Lounice a v honitbách Podloučná, Křížatky a Přehrada platí po dobu tří měsíců zákaz odchytu zajíců. Výjimku mají jen kusy, které projevují příznaky nemoci. Takové naopak musí myslivci ulovit a doručit k laboratornímu vyšetření.
Pokud se žádný další případ nákazy neobjeví, ochranné pásmo se zruší. K nakažení člověka stačí pouhé vdechnutí infikovaného prachu. Nákaza se u lidí může projevit horečkou, průjmem a zvětšením uzlin.
Podle ČTK, 9. 1. 2020, redakce

Poslední změna: 15. leden 2020

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.