Přihlásit

Ve funkci ředitele Vojenských lesů a statků končí Roman Vohradský

Ve funkci ředitele státního podniku Vojenské lesy a statky (VLS) končí Roman Vohradský. Informovalo o tom 9. dubna ministerstvo obrany. Ředitel podle úřadu rezignoval z rodinných důvodů, ve vedení zůstane do 15. května. O tom, kdo bude pověřen vedením firmy po jeho odchodu, rozhodne ministerstvo v následujících dnech.

Doporučeno Ve funkci ředitele Vojenských lesů a statků končí Roman Vohradský Foto archiv VLS ČR

Vohradský vedl podnik od dubna 2022, předtím řídil jednu z jeho divizí. „Po zralé úvaze jsem požádal paní ministryni o uvolnění z pozice ředitele Vojenských lesů a statků z rodinných důvodů,“ řekl Vohradský.

„Jelikož jde o nečekaný krok, bude nyní ministerstva obrany vybírat, kdo bude v následujících dnech pověřen vedením podniku po odchodu současného ředitele," uvedlo ministerstvo. Podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) dostal Vohradský nabídku v podniku setrvat. „Mluvili jsme spolu o dalších možnostech spolupráce a dohodli jsme se, že pan Vohradský zváží nabídku setrvat ve VLS,“ řekla ministryně.

Vohradský se funkci v roce 2022 nahradil dočasného ředitele Iva Dohnala. Ten byl jmenován poté, co Černochová odvolala Petra Krále v souvislosti s plánem na směnu pozemků VLS se státní firmou Lesy ČR.

Státní podnik hospodaří převážně ve výcvikových prostorech Armády ČR na zhruba 126 000 hektarech lesní půdy, což odpovídá přibližně pěti procentům lesů v ČR. Věnuje se myslivecké činnosti i rybářství. Vlastní také na 7000 hektarů zemědělské půdy, jde hlavně o pastviny v horských oblastech, kde hospodaří v režimu ekologického zemědělství.

ČTK

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.