Přihlásit

Strážníci vyzývají k obezřetnosti, muž nahlásil pohyb medvěda na okraji Zlína

Aktualizováno (13. 5.) Městská policie ve Zlíně vydala 11. května bezpečnostní upozornění kvůli medvědovi, kterého spatřil muž v okrajové části Zlína. Na šelmu narazil u místní části Kudov, kam si šel zaběhat. Hlídka na medvěda nenarazila, informaci od oznamovatele však považují strážníci za důvěryhodnou. Zvíře po spatření běžce uteklo, informoval ČTK zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík. Výskyt medvěda 12. května potvrdily stopy.

Doporučeno Strážníci vyzývají k obezřetnosti, muž nahlásil pohyb medvěda na okraji Zlína Ilustrační foto www.pixabay.com

Policii i strážníky svědek upozornil na medvěda v lesích mezi místní částí Kudlov, osadou Pindula a obcí Želechovice nad Dřevnicí před 11:30. „Událost oznámil muž, který si byl zaběhat, a medvěda spatřil poblíž žluté turistické trasy v ulici Březovská. Podle něj se jednalo o dospělého jedince bez mláďat a známek zjevného poranění, následně odběhl východním směrem,“ uvedl Janík.

Stopy medvěda zajistil poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl 12. května pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může jít podle velikosti stopy o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.

Městská policie v souvislosti s výskytem šelmy upozorňuje veřejnost na možné riziko spočívající v nečekaném a nežádoucím kontaktu s ní. Při pohybu v lesích by lidé měli dbát zvýšené opatrnosti, vyhýbat se nepřehledným a hustě zarostlým místům a v případě procházky se psem by měli mít své zvíře zajištěné na vodítku, uvedli strážníci.

Podle ČTK, red.

Poslední změna: 13.05.2024 8:15

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.