Přihlásit

Slovensko má novou nejsilnější trofej jelena evropského z volnosti

V pátek 13. ledna proběhlo v Banské Bystrici oficiální hodnocení souboru význačných trofejí, jimž vévodila kapitální trofej jelena evropského uloveného vloni v Chráněné poľovné oblasti Poľana. Verdikt komise Mezinárodní rady pro myslivost a ochranu zvěře zněl 253,28 bodu CIC, takže jde o novou nejsilnější jelení trofej z volných honiteb Slovenska.V pátek 13. ledna proběhlo v Banské Bystrici oficiální hodnocení souboru význačných trofejí, jimž vévodila kapitální trofej jelena evropského uloveného vloni v Chráněné poľovné oblasti Poľana. Verdikt komise Mezinárodní rady pro myslivost a ochranu zvěře zněl 253,28 bodu CIC, takže jde o novou nejsilnější jelení trofej z volných honiteb Slovenska.

Doporučený Slovensko má novou nejsilnější trofej jelena evropského z volnosti Foto Marcel Lehocký

O trofeji se hovořilo již v loňském roce jako o možném novém slovenském rekordu. Bylo však nutné počkat až na verdikt komise Mezinárodní rady pro myslivost a ochranu zvěře.

Hodnocení zorganizovala Slovenská myslivecká komora ve spolupráci s Lesy Slovenské republiky, s. p. Čtyřčlenná komise ve složení prof. Roman Dziedzic (Polsko), Ing. Jaroslav Kostečka, Ph.D., (Česká republika), Ing. Tibor Lebocký, Ph.D., a prof. Ing. Juraj Ciberej, CSc. (oba Slovensko) ohodnotila paroží rovného osmnácteráka ve věku 11 až 12 let na zmíněných 253,28 bodu CIC, takže na vrcholu žebříčku nejsilnějších jeleních trofejí Slovenska došlo ke změně. Trofej jelena z Poľany prolomila hranici 250 bodů CIC a nahradila trofej jelena uloveného v roce 1990 v Bojnicích, jejíž hodnota činí 249,30 bodu CIC.  

Reportáž z banskobystrického hodnocení připravujeme do Světa myslivosti č. 2/2023. O chovatelském úspěchu myslivců z Chráněné poľovné oblasti Poľana se dočtete v některém z dalších čísel našeho časopisu.

Zpracováno podle www.polovnickakomora.sk.

Redakce

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.