Přihlásit

Slovenská policie obvinila Češku z pytláctví, podezírá ji z ulovení medvědice

Slovenská policie obvinila z trestných činů pytláctví a porušování ochrany rostlin a živočichů 33letou Češku. Podezírá ji z toho, že loni na jaře protiprávně ulovila na Slovensku medvědici a následně ji rozporcovala. ČTK o tom 14. června informovalo slovenské policejní prezídium. Medvědi jsou na Slovensku chráněni. 

Doporučeno Slovenská policie obvinila Češku z pytláctví, podezírá ji z ulovení medvědice Ilustrační foto www.pixabay.com/makabera

Obviněné v případě prokázaní viny u soudu hrozí podle policie pětileté vězení. Vyšetřovatel ji podezírá z toho, že loni v dubnu na severu Slovenska ulovila medvědici pomocí vlastní dlouhé kulové zbraně s tlumičem. Podle policie pak zvíře rozřezala a jeho části vložila do plastových nádob a pytlů. Při přesunu vozidlem do vlasti ji na Slovensku zastavila policejní hlídka.

Takzvaná společenská hodnota medvěda je ve slovenském právním řádu stanovena na 5000 eur (123 500 Kč).

Slovenská policie neuvedla, zda nynější obvinění souvisí s případem z loňském dubna, kdy strážníci zadrželi tři Čechy kvůli tomu, že ve svém vozidle podle jejího tehdejšího sdělení převáželi nelegálně ulovenou medvědici. Pak policie informovala, že zadržené propustila na svobodu.

Po opakovaných střetech medvědů s obyvateli slovenský parlament letos v květnu schválil zákon o jednodušším odstřelu problémových medvědů pro případ, že výskyt těchto šelem bude ohrožovat život, zdraví či majetek lidí nebo úrodu a hospodářská zvířata. V praxi by v dotčených lokalitách měla být vyhlášena mimořádná situace, což úřadům usnadní vydávání povolení k likvidaci medvědů.

Podle ČTK

Poslední změna: 17.06.2024 9:45

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.