Přihlásit

Novým ředitelem Lesní správy Lány se stane Michal Pernica

Na základě výběrového řízení byl vybrán nový ředitel příspěvkové organizace Kanceláře prezidenta republiky Lesní správy Lány. Stane se jím Michal Pernica, který vystřídá současného ředitele Pavla Rusa. Ten je k 5. únoru z funkce odvolán. 

Doporučeno Michal Pernica Michal Pernica

Michal Pernica uspěl ve čtyřkolovém výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo 42 uchazečů. Komise vybírala v posledním kole ze čtyř kandidátů a vyhodnotila Pernicu jako nejvhodnějšího. Jmenování se uskuteční tento týden po absolvování vstupních formalit. 

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Jana Vohralíková k tomu uvedla: „Od nového ředitele si slibujeme kvalitní vedení organizace, zodpovědnou správu majetku a rozvojové programy pro veřejnost.“

Michal Pernica je absolvent Mendelovy zemědělské univerzity v Brně. Od roku 2019 až do současnosti byl ředitelem společnosti Lesy Colloredo Mansfeld. Pro rodinu Colloredo – Mansfeldů pracoval už od roku 2013, na starost měl provoz lesního a rybničního hospodářství, zajištění ostatního majetku rodiny i správu nemovitostí a pozemků. 

Pernica byl v Lesní správě Lány již zaměstnán, a to od roku 2005 do roku 2013 jako vedoucí střediska lesní výroby, dopravy a odbytu. Zodpovědnost nesl za zajištění lesního provozu majetku, zajištění odbytu dřevní hmoty a její přepravy odběratelům i provozu myslivosti v honitbě Lánské Lesy.

Předchozí ředitele provázely některé kauzy. Pavla Rusa do funkce loni v lednu jmenoval kancléř tehdejšího prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář. Na pozici tehdy nahradil Miloše Baláka, který rezignoval. V říjnu Seznam Zprávy uvedly, že se Rus ubytoval beze smlouvy v loveckém zámečku patřícím Hradu a nájemné splatil až po dotazech novinářů. Zpětnou nájemní smlouvu mu podepsala kancléřka Jana Vohralíková, kterou má v polovině února ve funkci nahradit manažer a výkonný ředitel středoevropské pobočky Aspen Institutu Milan Vašina.

Server také upozornil na případ lovu v lánské oboře pro sponzora předvolební kampaně prezidenta Petra Pavla. Objednávka a smlouva na naháňku zvěře za 700 000 korun však byla vložena do registru smluv až po akci. Podle Hradu nevznikla žádná škoda a šlo jen o administrativní pochybení.

Rusův předchůdce ve funkci Miloš Balák byl pravomocně odsouzen k pokutě 870 000 korun a dvouletému zákazu činnosti v případu nevýhodné těžby a prodeje kamene v lánské oboře. Balák byl v minulosti rovněž odsouzen k tříletému vězení za ovlivnění dvousetmilionové zakázky na zajištění a odvodnění svahů kolem vodní nádrže Klíčava v Lánské oboře. Měl také zaplatit 1,8 milionu korun a dostal čtyřletý zákaz činnosti. Od vězení i pokuty ho zachránila amnestie udělená Zemanem. Server Novinky.cz minulý týden uvedl, že Balák skončí ke konci ledna i jako řadový zaměstnanec této organizace. Odejít se rozhodl na vlastní žádost ze zdravotních důvodů, řekl webu.

Podle TZ Odboru komunikace KPR a ČTK

Poslední změna: 05.02.2024 11:40

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.