Přihlásit

Myslivec v Ostravě omylem zastřelil rybáře, policie událost vyšetřuje pro podezření usmrcení z nedbalosti

V pátek 24. listopadu večer byl v Ostravě zastřelen muž, který rybařil u slepého ramene řeky Odry. Na místě byli dva myslivci na lovu divočáků. Policie oba muže zadržela a zahájila úkony trestního řízení. Čtyřiačtyřicetiletý myslivec je nyní podezřelý z usmrcení z nedbalosti. Oba muže policie po prvotních procesních úkonech propustila.

Doporučeno Myslivec v Ostravě omylem zastřelil rybáře, policie událost vyšetřuje pro podezření usmrcení z nedbalosti Foto twitter Policie ČR

K incidentu došlo v nočních hodinách v katastru Ostravy na břehu slepého ramene řeky Odry, kde dva myslivci údajně prováděli dosled raněného kusu zvěře. Postřelen byl 52letý muž, který v lokalitě rybařil. Muž i přes poskytnutou první pomoc a následně lékařskou pomoc při převozu do nemocnice zemřel.

„Muž středního věku utrpěl poranění hlavy. Pacient zemřel při převozu do nemocnice,“ řekl pro server iDNES.cz mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Dechové zkoušky byly u obou zadržených s negativním výsledkem. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za který hrozí v případě odsouzení trest ve výši od 1 do 6 let odnětí svobody.

Kriminalisté se také zabývají okolnostmi, za jakých poškozený na místě rybařil a zda měl patřičná povolení k rybolovu. Mluvčí Dolních Vítkovic a hornického muzea Landek Park Eva Kijonková pro ČTK uvedla, že na pozemcích Landek Parku, kde se neštěstí stalo, rybolov není povolen. Slepé rameno Odry, které spravuje Povodí Odry, slouží jako rybí přechod. 

Policisté přibrali znalce, jak z odvětví soudního lékařství, tak balistiky k vypracování znaleckých posudků a odborných vyjádření. Výsledky očekávají v řádech týdnů. K odbornému zkoumání budou odeslány i zajištěné zbraně. 

Podle TZ PČR, iDNES.cz a seznamzpravy.cz, red.

Poslední změna: 27.11.2023 16:50

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.