Přihlásit

Lesy ČR chtějí prodávat více zvěřiny, rozjíždí první masný závod, říká v rozhovoru pro Agendu Seznam Zpráv generální ředitel Šafařík

Státní podnik Lesy České republiky má v plánu prodávat více zvěřiny, uvedl v rozhovoru pro podcast Agenda SZ Byznys generální ředitel Lesů ČR Dalibor Šafařík. V Klínech v Krušných horách už podnik zprovoznil svůj první masný závod na zvěřinu, který tento měsíc najíždí na ostrý provoz. Ročně v něm má být zpracováno 70 tun zvěřiny. 

 

Doporučeno Lesy ČR chtějí prodávat více zvěřiny, rozjíždí první masný závod, říká v rozhovoru pro Agendu Seznam Zpráv generální ředitel Šafařík Agenda SZ Byznys s Daliborem Šafaříkem, generálním ředitelem Lesů ČR. Zdroj seznamzpravy.cz

Druhý zpracovatelský podnik Lesů ČR má být ještě letos dokončený při lesním závodu Židlochovice. „V Židlochovicích bude i vzhledem k tradici tvořit významný podíl bažantí zvěř. Chceme touto formou zákazníkům nabídnout nové výrobky a nové produkty. Snažíme se ten trh trochu rozšířit a zpestřit a nabídnout zákazníkům něco nového,“ řekl v rozhovoru Dalibor Šafařík.

V případě závodu v Krušných horách je plánovaný i online prodej. Maso se chystá do chlazených a mražených balíčků, nabízeny jsou i uzenářské výrobky, jako jsou třeba paštiky. „Není to čistý e-shop, ale kombinace elektronických objednávek a zavážení případně vyzvednutí v místě. Další plány na takovéto zpracovny a prodejny nebudu vylučovat, záleží na poptávce v regionu, ale i na tom, zda nalezneme vhodné projekty, kde takové provozovny můžeme vybudovat,“ vysvětlil generální ředitel a dodal, že vybudovat závod je náročné i z hlediska povolovacích procesů.

Rozhovor v podcastu Agenda SZ se týkal zejména hospodářských výsledků státního podniku a těžby za uplynulý rok. Hrubý zisk před zdaněním má za rok 2023 přesáhnout čtyři miliardy korun, oproti rekornímu roku 2022 se již projevil pokles, což souvisí se snížením celkové těžby. Generální ředitel také zmínil budoucí investice a plán obnovy lesů. 

Dalibor Šafařík rovněž uvedl, že jeho cílem je především do myslivosti přilákat více mladých lidí. Pochvaloval si, že u Lesů ČR se dlouhodobě daří zapojovat studenty v rámci spolupráce s lesnickými vysokými školami v programu Adjunktem na léto. Tito studenti jsou pak pro státní podnik perspektivními budoucími zaměstnanci. Navíc se podle generálního ředitele rádi zapojují právě i do výkonu práva myslivosti. Jako zajímavost uvedl, že myslivost láká stále více žen. „Jejich počet stále roste a v některých případech dokonce ve svých dovednostech předčí muže,“ dodal Šafařík.

Podle SeznamZprávy.cz, red.

Poslední změna: 08.02.2024 11:30

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.