Přihlásit

Lánská obora hledá po necelém roce nového ředitele

Lesní správa Lány vypsala výběrové řízení na nového ředitele. Současný šéf Pavel Rus přitom příspěvkovou organizaci spadající pod prezidentskou kancelář vede teprve od letošního ledna, kdy ve funkci nahradil Miloše Baláka. Důvod vypsání výběrového řízení Hrad neuvedl. Na inzerát zveřejněný na elektronické úřední desce lesní správy 15. listopadu upozornil server Seznam Zprávy

Doporučeno Lánská obora hledá po necelém roce nového ředitele Foto facebook Lánská obora

Zájemci o funkci ředitele musí do 27. listopadu zaslat hradnímu odboru řízení lidských zdrojů motivační dopis, strukturovaný životopis či stručnou prezentaci vlastních projektů. Předpokládaný nástup do funkce je od začátku příštího roku, uvádí inzerát.

Do výběrového řízení se může přihlásit kdokoliv, včetně současného ředitele, řekla Seznam Zprávám Mária Pfeiferová z odboru komunikace prezidentské kanceláře. Důvod, proč Hrad hledá nového ředitele, neuvedla. Vítěze tendru podle ní vybere komise, o jejímž složení rozhodne vedoucí Kanceláře prezidenta republiky, kterou je Jana Vohralíková.

Rus, kterého do funkce jmenoval ještě kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář, vede lesní správu Lány od letošního ledna. Ve funkci nahradil Miloše Baláka, který na post rezignoval. Rusovo působení v čele organizace provázely některé kauzy. Letos v říjnu Seznam Zprávy uvedly, že se Rus ubytoval beze smlouvy v loveckém zámečku patřícím Hradu a nájemné splatil až po dotazech novinářů. Zpětnou nájemní smlouvu mu podepsala kancléřka Vohralíková.

Server také upozornil na případ lovu v lánské oboře pro sponzora předvolební kampaně prezidenta Petra Pavla. Objednávka a smlouva na naháňku zvěře za 700 000 Kč však byla vložena do registru smluv až po akci. Podle Hradu ale nevznikla žádná škoda a šlo jen o administrativní pochybení.

Rusův předchůdce ve funkci Balák byl pravomocně odsouzen k pokutě 870 000 korun a dvouletému zákazu činnosti v případu nevýhodné těžby a prodeje kamene v lánské oboře. Minulý týden nejvyšší soud odmítl Balákovo dovolání proti rozsudku, které označil za zjevně neopodstatněné. Balák byl v minulosti rovněž odsouzen k tříletému vězení za ovlivnění dvousetmilionové zakázky na zajištění a odvodnění svahů kolem vodní nádrže Klíčava v Lánské oboře. Měl také zaplatit 1,8 milionu korun a dostal čtyřletý zákaz činnosti. Od vězení i pokuty ho zachránila amnestie udělená prezidentem Zemanem.

ČTK

Poslední změna: 16.11.2023 9:57

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.