Přihlásit

Rarita 2019 speciál – daněk & sika

Po úspěchu loňské soutěže „Rarita speciál – jeleni“ pořádá Svět myslivosti u příležitosti 20 let své existence další speciální variantu klání o nejzajímavější raritní trofej. Letos budou soutěžit trofeje daňka evropského, siky japonského a siky Dybovského. Zúčastnit se může každý myslivec z České republiky a Slovenska, jenž zašle do redakce fotografii svého úlovku z české nebo slovenské honitby.

Doporučený Rarita 2019 speciál – daněk & sika

Trofeje se utkají v jediném kole, ve dvou kategoriích

 1. daněk evropský
 2. sika japonský a sika Dybovského

Hodnotit je bude zvlášť odborná porota a zvlášť čtenáři.

PRAVIDLA SOUTĚŽE „RARITA 2019 SPECIÁL – DANĚK & SIKA“

 • Soutěže se může zúčastnit každý myslivec z České republiky a Slovenska, jenž zašle (elektronicky či klasicky poštou) do redakce Světa myslivosti fotografii daňka evropského nebo siky japonského či siky Dybovského s raritní trofejí, kterého ulovil v české nebo slovenské honitbě.
 • K fotografii soutěžící připojí následující údaje: své jméno a příjmení, název honitby, v níž byl daněk nebo sika uloven, datum ulovení, věk uloveného kusu a své kontaktní údaje (adresu, telefonní číslo, e mail).
 • Soutěž má jediné kolo. Uzávěrka přihlášek je 12. února 2019.
 • Vizuální hodnocení trofejí provede desetičlenná porota. Porotci budou hodnotit trofeje individuálně, každé trofeji udělí počet bodů na stupnici 1–10. Body udělené jednotlivými porotci se sčítají. Vítězkou soutěže se stane trofej s nejvyšším bodovým součtem. Výsledky budou zveřejněny ve Světě myslivosti č. 4/2019.
 • Svou vítěznou trofej vyberou z kolekce přihlášených trofejí také čtenáři. Od 15. února do 15. března 2019 budou snímky všech přihlášených trofejí zveřejněny na internetové stránce www.svetmyslivosti.cz. Ve Světě myslivosti č. 3/2019 bude otištěn kupón, jímž budou moci čtenáři hlasovat. Zvítězí trofej s nejvyšším počtem hlasů.

ODBORNÁ POROTA
Redakce Světa myslivosti požádala v souvislosti s uspořádáním soutěže o účast v porotě deset odborníků na daňčí a sičí zvěř působících ve volných honitbách a oborách v různých oblastech České republiky a Slovenska. Je nám velkým potěšením, že nabídku přijali. Členy poroty, kteří budou hodnotit trofeje podle zaslaných fotografií, jsou:

Ing. Vít Čelko, předseda myslivecké komise Okresní organizace Slovenského mysliveckého svazu Tvrdošín a člen Ústřední hodnotitelské komise Slovenského mysliveckého svazu

Ing. Stanislav Dvořák, Ph.D., lesní správce na Lesní správě Valeč (Vojenské lesy a statky České republiky, s. p., divize Karlovy Vary)

Josef Figura, člen poradního sboru Oblasti chovu jelena siky Bouzovsko a člen hodnotitelské komise trofejí OMS ČMMJ Šumperk pro Oblast chovu jelena siky Bouzovsko

Ján Flámik, předseda myslivecké komise Okresní organizace Slovenského mysliveckého svazu Skalica a člen Ústřední hodnotitelské komise Slovenského mysliveckého svazu

Ing. Jiří Frič, majitel lovecké cestovní kanceláře Hunting Service Frič

doc. Ing. Vladimír Hanzal, CSc., pedagog na Fakultě lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze a člen Ústřední hodnotitelské komise trofejí

Milan Koutný, oborník v oboře Hukvaldy (Biskupské lesy, Biskupství ostravsko opavské) a člen Ústřední hodnotitelské komise trofejí

Ing. Zdeněk Macháček, Ph.D., ředitel Školního lesního podniku v Kostelci nad Černými lesy

Ing. Jan Němický, ředitel Lesního závodu Kladská (Lesy České republiky, s. p.)

Štěpán Stanický, vedoucí střediska myslivosti na Lesní správě Lány a člen Ústřední hodnotitelské komise trofejí

 

POKYNY K ZASÍLÁNÍ FOTOGRAFIÍ TROFEJÍ
Snímky trofejí zasílejte buď elektronicky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo poštou na adresu Lesnická práce, s. r. o., nám. Smiřických 1, 281 63 Kostelec nad Černými lesy.
U každého snímku trofeje nezapomeňte uvést:

 • jméno a příjmení lovce
 • název honitby, v níž byl daněk nebo sika uloven, okres
 • druh honitby (volná/obora)
 • datum ulovení daňka nebo siky
 • věk daňka nebo siky
 • své kontaktní údaje (adresu, telefonní číslo, e-mail)


Na lovce vítězných trofejí čekají atraktivní ceny.

Uzávěrka pro přijímání fotografií trofejí je již 12. února 2019!

Redakce

Foto Jaroslav Vogeltanz

Poslední změna: úterý, 19 únor 2019 15:24

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.