Přihlásit

Výstava jagdteriérů (Týdeník Domažlicko)

  • Kategorie: Zpravy z oboru myslivost

ÚŽLEBEC - Téměř šedesát psů se dostavilo na výstavu v areálu úžlebeckého koupaliště. Klub chovatelů jagdteriérů tu spolu s domažlickým Okresním mysliveckým spolkem uspořádal klubovou výstavu už podruhé. Místo pořádání výstavy se obměňuje, jagdteriéry přijeli chovatelé do Úžlebce vystavovat ovšem už před sedmi lety. "Jagdteriér je dnes v podstatě všestranný pes, ale užívá se především k norování. Je ostrý a vytrvalý," vysvětlil jeden z pořadatelů Václav Šavlík s tím, že výstava, které se účastní 59 psů od chovatelů z celé republiky, potrvá celý den. Kolem poledne se do kruhu na posuzování stavěli majitelé fen, které byly přihlášeny do otevřené třídy. "Při posuzování se hodnotí chrup, ucho, oko, ale také srst, záda, výška," vysvětloval Šavlík, zatímco   vedle něj stojící zástupce Okresního mysliveckého spolku Domažlice Bohuslav Adámek sledoval se zájmem zúčastněné psy, které bedlivě posuzoval a hodnotil rozhodčí Miroslav Trost. "Jagdteriéry chovám už více než třicet let," svěřil se Adámek. "Jsou to skvělí psi."   Mezi vystavovateli se objevili i zástupci domažlického okresu, například z Mířkova, Mezholez u Kdyně nebo Luženiček. Výstava loveckých psů ovšem pokračovala i v neděli, kdy se do areálu koupaliště sjeli chovatelé německých křepeláků. "Těch je ještě více, na výstavu, kterou pod naší záštitou pořádá Klub německých křepeláků, přihlásili majitelé sedmdesát psů," informoval Adámek.

 Zdeňka Lochmanová

Foto - Nejlepší jagdteriéry vybírali odborníci na 2. ročníku klubové výstavy v Úžlebci u Černíkova. Premiéru slavila výstava německých křepeláků.
Foto - Zdeňka Lochmanová

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.