Přihlásit

Snímek tygra objímacího strom získal cenu za přírodní fotografii (ČTK)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Londýn 14. října (ČTK) - Rus Sergej Gorškov zvítězil v soutěži o nejlepšího fotografa přírody za rok 2020 (Wildlife Photographer of the Year), kterou každoročně organizuje Přírodopisné muzeum v Londýně. Prvenství mu přinesl působivý snímek vzácného tygra, který objímá strom.

"Je vskutku velkolepý," okomentovala vítězný snímek vévodkyně Kate, která ocenění předávala při slavnostním ceremoniálu v úterý večer. Manželka prince Williama je sama amatérskou fotografkou, připomíná agentura DPA.

Gorškovova fotografie s názvem Objetí zachycuje vzácného tygra ussurijského, který se v pustém lese něžně tiskne ke stromu. Tato největší známá kočkovitá šelma je ohrožena vyhynutím a vyskytuje se pouze na východní Sibiři. Fotograf podle Přírodopisného muzea čekal na pořízení snímku celých 11 měsíců.

Porota letos vybírala z více než 49.000 zaslaných fotografií z 86 zemí. Soutěže se smí zúčastnit kdokoliv na světě - bez ohledu na to, zda se fotografováním živí, nebo ho dělá pouze pro radost. Příští kolo soutěže začíná již příští týden. Nejlepší snímky je možné spatřit nejprve v londýnském muzeu, později budou vystaveny i na dalších místech.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.