Přihlásit

Pytlák dostal v Ugandě 11 let vězení za vraždu gorily horské (ČTK)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Kampala 30. července (ČTK) - Ugandský soud dnes poslal na 11 let do vězení muže usvědčeného ze zabití samce gorily horské. Rafikiovi bylo 25 let a byl vůdcem nejstarší skupiny horských goril v Ugandě. V červnu ho našli mrtvého se zraněními v oblasti břicha.

Felix Byamukama se podle zpravodajského serveru BBC u soudu v západougandském městě Kabale k činu přiznal a doznal se také, že do chráněné oblasti vnikl třikrát. Kromě Rafikiho zabil i antilopu a divoké prase.

Skupina, kterou vedl Rafiki, byla zvyklá na kontakt s lidmi a ochránci přírody se obávali, že po Rafikiho smrti se vůdcovské role ujme některý z divoce žijících samců. Ochránci skupinu pozorovali a zjistili, že se nic podobného nestalo a vůdčí roli za stříbrohřbetého Rafikiho převzal černohřbetý člen skupiny.

V divoké přírodě žije asi 1000 horských goril. Nacházejí se v chráněných parcích v Ugandě, Rwandě a Kongu a pro všechny tyto země jsou zdrojem příjmů od turistů.

Ugandské úřady nedávno začal znepokojovat nárůst aktivity pytláků - v době, kdy byl park pro turisty uzavřen, napočítaly až 300 incidentů. Oblast je nyní částečně znovu otevřena.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.