Přihlásit

Začala lovecká sezóna! Hned TŘI zraněné hlásí Středočeský kraj (Nova.cz)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Lovecká sezóna již začala a tomu odpovídá i nárůst střelných zranění mezi lovci. Hned tři případy se staly o víkendu ve Středočeském kraji.

U prvního postřeleného v okrese Praha-východ proletěla kulka jeho hýžděmi. Událost se stala v sobotu kolem druhé hodiny odpoledne. “Ke zraněnému vyrazila kostelecká posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékař ve vozidle rendez-vous z Říčan. Pacientovi bylo zranění ošetřeno a byl přepraven do vinohradské nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

Jen o několik minut později dostal zásah do ruky muž na Příbramsku. Přišel přitom o dva prsty. Skončil rovněž ve vinohradské nemocnici, přijalo ho oddělení plastické chirurgie.

Zhruba ve stejný čas vyrazila posádka ze Zruče nad Sázavou k muži, kterého jeho kolega trefil z brokovnice. “Broky se mu zavrtaly do horní a dolní končetiny. Záchranáři poskytli muži nezbytnou péči a transportovali ho do kutnohorské nemocnice,“ uvedla Effenbergerová.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.