Přihlásit

Východní Moravou se toulá medvěd ze Slovenska (TV Nova)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Petra SVOBODA, moderátorka
--------------------
Medvěd, který se v posledních týdnech potuluje po východní Moravě, dal o sobě znovu vědět. Tentokrát se přesunul ze Vsetínska na Zlínsko, kde se údajně pohybuje už týden. Jeho přítomnost zaznamenala i fotopast. Podrobnosti má kolega Zdenek Čík.

Zdenek ČÍK, redaktor
--------------------
To, že se jedná o stejnou šelmu, která začátkem září přešla hranici se Slovenskem, je pravděpodobné, ale podle vyjádření odborníků ne úplně jisté. Může totiž jít o jiného také zhruba 3letého medvěda, který zřejmě odešel od matky a už žije svým životem. Více než 100 kilogramové zvíře měla zachytit fotopast nainstalovaná v soukromé honitbě u obce Držková, která je vzdálená jen 12 kilometrů vzdušnou čárou od Zlína. Podle informací na sociálních sítích se tam pohyboval celý pondělní večer. Na rozdíl od medvěda hnědého, který minulý měsíc na Vsetínsku poničil řadu včelích úlů a roztrhal několik ovcí, ten na Zlínsku zatím nenapáchal žádné škody. Pouze se vydatně posilnil kukuřicí a jablky v krmelišti mysliveckého spolku. Podle expertů se ale po Moravskoslovenském pomezí prokazatelně potuluje ještě jeden větší medvěd. Dospělé zvíře o hmotnosti nejméně 150 kilogramů už několik let zimuje v Javorníkách a pravidelně přechází hranici. Teritorium této největší evropské šelmy je totiž jak na slovenském území, tak i na moravské straně Karpat.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.