Přihlásit

Na sídlišti v Ústí nad Labem myslivci zastřelili pět divočáků (ČTK)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Ústí nad Labem - Na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad Labem zastřelili myslivci pět divokých prasat. Naháňky divočáků v krajském městě budou pokračovat. Prasata totiž ničí zahrádky a parky a lidé z nich mají strach, řekl dnes ČTK mluvčí ústecké městské policie Jan Novotný.

Na sídliště se myslivci vydali v úterý v doprovodu strážníků. "Museli jsme na místě zabezpečit, aby se nikomu nic nestalo," uvedl Novotný. Po zajištění prostoru nastal lov. "Celkem se podařilo ulovit pět divočáků, při minulé akci to byl pouze jeden," řekl mluvčí.

Divočáci se v posledních letech toulají po ústeckých sídlištích často. Láká je dostatek potravy a bezpečí. Podobné akce myslivců pomáhají vytlačit divočáky mimo obydlenou zónu, proto se v nich bude v Ústí nad Labem pokračovat.

Obyvatelům policisté radí, aby se při setkání s divočákem nesnažili sami o nějaký zásah. "Nejlepší je se schovat někam do vchodu a zavolat na tísňovou linku. Hlavně se ke zvířeti nepřibližovat," zdůraznil Novotný.

Po prasatech zůstávají ve městě rozrytá hřiště, trávníky či záhonky. Většinou se prasata objevují v okrajových částech Ústí, ale lidé už je viděli i v parku v centru města, kde také jeden divočák vběhl do polikliniky.

Radka Fialová

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.