Přihlásit

Popálené poštolky (Novojičínský deník)

  • Kategorie: Zprávy z oboru myslivost

Šestnáct elektrickým proudem poraněných poštolek přijali od začátku srpna do včerejšího dne pracovníci Záchranné stanice v Bartošovicích. Většina z nich bohužel nepřežila. „Srpen a září je období, kdy se do stanice dostává nejvíce poštolek popálených el. proudem. Bohužel je poštolka jediný druh, u kterého se zatím, přes všechna opatření, počty zasažených jedinců nesnižují.
„U větších ptáků, jako je káně lesní nebo čáp, počty popálených ptáků klesají díky zabezpečování linek vysokého napětí, popálených poštolek neustále přibývá,“ informují ochránci zvířat ze stanice na svém facebookovém profilu. „Zatím nedokážeme jednoznačně tento trend vysvětlit,“ přiznávají dále. Zranění malých dravců je ve většině případů tak vážné, že je vyloučený jejich návrat do přírody a nejsou schopní přežít ani v zajetí. Z osmnácti přijatých poštolek má šanci na vypuštění jediný, a to samec na fotografii. V záchranné stanici skončil 8. září po úrazu na Opavsku. „Při převazu 17. září jsme si potvrdili, že křídlo je živé a tkáň se hojí. Jediným vážnějším postižením bude chybějící třetí prst na levé noze, který v důsledku výboje zcela odumřel. Tento handicap však není natolik závažný, aby mu znemožnil život v přírodě,“ věří ekologové.

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.