Přihlásit

Společná zemědělská politika se více zaměří na ochranu životního prostředí

Rada pro zemědělství a rybářství jednala v Lucemburku o reformě Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2020. Evropská komise navrhuje zaměřit se více na životní prostředí, klima a také řešit očekávání občanů ohledně veřejného zdraví prostřednictvím modernizované SZP.

Doporučený Ilustrační fotografie Pixabay Ilustrační fotografie Pixabay

„Znovu jsme dnes připomněli, že opatření musejí být jednoduchá, funkční v praxi a mají zemědělce motivovat, ne jen jim něco přikazovat. Pro plnění cílů ochrany životního prostředí je také nezbytné, aby nové podmínky plnili všichni zemědělci bez ohledu na jejich velikost.
Navrhujeme vyjmout ekoplatbu z režimu zastropování, protože by to ohrozilo dosahování ambiciózních environmentálních cílů v podmínkách ČR. U nás by se totiž dotklo podniků, které obhospodařují 60 procent zemědělské půdy. Na tak velké výměře je nezbytné zemědělcům nabídnout fungující nástroje k plnění plánovaných cílů,“ řekl Jiří Šír, náměstek pověřený řízením Sekce EU a zahraničních vztahů Ministerstva zemědělství.
Účastníci Rady dále diskutovali o opatřeních EU proti odlesňování a degradaci lesů, či vlivu velkých šelem a jiných druhů na sektor zemědělství. Česká republika, Slovensko a Polsko podepsaly Společné prohlášení ministrů o směrnici o obnovitelných zdrojích energie po roce 2020.
Podle tiskové zprávy Ministerstva zemědělství, 15. 4. 2019, redakce

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.