Přihlásit

DNA získaná po útoku vlka na člověka je nepoužitelná

Po útoku vlka na člověka v Dolním Sasku informovala o prvních výsledcích testů DNA mluvčí ministerstva. Analýza DNA neposkytla dostatečné důkazy. Šelma, která minulý týden kousla zaměstnance kostela, není jednoznačně identifikovatelná jako vlk.

Doporučený Ilustrační fotografie Jaroslav Vogeltanz Ilustrační fotografie Jaroslav Vogeltanz

Na kladivu, kterým se muž bránil, nebylo možné identifikovat žádné vzorky. Chlupy nalezené na místě pocházejí z jelena. Na svetru muže byly nalezeny stopy psa a kočky.
Ministr životního prostředí Olaf Lies zdůraznil na tiskové konferenci, že doufal v jasnější výsledek. Kdyby byl předložen důkaz o původu vlka, mohl by nařídit jeho odstranění. Nicméně smečka bude nadále sledována a kontrolování jsou i volně pobíhající psi.

Není vyloučeno, že jde o čistokrevného vlka
V zásadě není možné vyloučit, že muže pokousal vlk. Nelze však zamítnout ani hypotézu, že šlo o křížence vlka se psem. Důkaz DNA nebyl poskytnut. Další informace budou dostupné v pátek.
Podle jagderleben.de, 4. 12. 2018, redakce

Ilustrační fotografie Jaroslav Vogeltanz

Poslední změna: 5. prosinec 2018

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.