Přihlásit

AMP v Polsku „poskočil“ o 300 km na západ!

Polská veterinární správa potvrdila nález divočáka, u něhož byl potvrzen africký mor prasat, v Lubušském vojvodství na západě Polska, 300 km vzdušnou čarou od oblastí s výskytem choroby u Varšavy.

Doporučený Mapa: www.pigprogress.net Mapa: www.pigprogress.net

Virus AMP byl nalezen u divočáka, který byl 4. listopadu sražen autem u obce Tarnów Jezierny. Polská veterinární správa hovoří o „izolovaném případu nákazy bez možnosti epidemiologického a zeměpisného spojení s dosud hlášenými případy AMP na území Polska“. Oblasti s výskytem AMP v Polsku jsou na východě země a v okolí Varšavy, nejblíže 300 km od místa nálezu. Odborníci se shodují, že když virus přeskočí na větší vzdálenosti, je to obvykle kvůli lidské nedbalosti.
Místo nálezu je vzdáleno vzdušnou čarou asi 85 km od hranic s Německem a přibližně 110 km od hranic s Českou republikou (Frýdlantský výběžek, Liberecký kraj).
Podle www.pigprogress.net, 15. 11. 2019, redakce

Poslední změna: 16. listopad 2019

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.