Logo
Vytisknout stránku

Bílou zaplnili myslivci (Mladá fronta DNES)

Samotné mši, kterou celebroval biskup ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz, předcházel průvod myslivců a věřících od dřevěného kostela sv. Bedřicha k Loveckému zámečku, kterého se zúčastnilo několik stovek lidí.
Tradiční součástí svatohubertské mše je na Bílé i pasování nového myslivce. Ten před mší složil jelena, kterého myslivci přivezli na voze od kostela svatého Bedřicha až na místo mše, které se zúčastnili i Černí myslivci, sdružení myslivců dodržujících staré tradice myslivců olomouckých biskupů.

All Rights Reserved | SvetMyslivosti.cz | Lesnická práce s.r.o.