Logo
Vytisknout stránku

Velké šelmy by měly mít nová záchranná centra, stát na jejich výstavbu poskytne desítky milionů (irozhlas.cz)

Na několika místech v Česku mají vzniknout záchranná centra pro velké šelmy. Stát na jejich výstavbu rozdělí desítky milionů korun. Střediska budou schopná přijmout poraněná zvířata, nebo i ta, která majitelé drží v nevyhovujících podmínkách. Takzvané vlčiště připravuje stanice Pasíčka na Chrudimsku.

Podle ochránců přírody žije v Česku až 400 vlků a objevují se i v regionech, kde to úplně obvyklé nebylo. Stanice mohly o dotaci žádat do konce března.

Celý článek najdete zde

All Rights Reserved | SvetMyslivosti.cz | Lesnická práce s.r.o.