Logo
Vytisknout stránku

Slovensko po smrti houbaře řeší, co s medvědy. Vláda je chce postřílet (tn.cz)

Celé Slovensko řeší po víkendové tragédii, jak se vypořádat s útoky medvědů. Ministerstvo vnitra vyhlásilo v regionu v reakci na zabitého houbaře mimořádnou situaci. Poslanec vládní Národní strany Rudolf Huliak navrhl odstřel asi 30 medvědů, kteří se pravidelně objevují v blízkosti osídlených oblastí.

V okolí Liptovského Mikuláše je prý takřka na denním pořádku, že se po ulicích pohybují medvědi. To potvrzuje i starosta obce Hybe, kde o víkendu napadla medvědice 63letého muže. Než k němu stihli dorazit záchranáři, vykrvácel.

Celý článek najdete zde

All Rights Reserved | SvetMyslivosti.cz | Lesnická práce s.r.o.