Přihlásit

Zajímavý experiment: alpaky proti divočákům

Na neotřelou metodu boje proti divočákům vsadilo město Heidelberg v německém Bádensku-Württembersku. Prasata divoká má udržet mimo zastavěné území stádo alpak.

Doporučený Fotografie Hans Linde, Pixabay Fotografie Hans Linde, Pixabay

Škody působené divočáky trápí město již několik let. Obyvatelé mají pravidelně rozryté zahrady a předzahrádky a ploty zvěř nezadrží. Náklady přitom nesou majitelé nemovitostí.


Alpaky můžou divočáky odradit
Několik soukromých a městských pozemků na okraji města bylo proto sloučeno a pronajato chovateli alpak. První čtyři alpaky budou na dvouhektarovou plochu vypuštěny v květnu a další mají následovat. Velká zvířata by se mohla stát účinným odstrašujícím prostředkem proti divočákům, navíc budou spásat zatravněné plochy.
Zda se experiment vydaří, ukáže až čas.


Alpaka je domestikovaná lama, chovaná především pro kvalitní srst. V německých domovech pro seniory je využívána i při terapiích.


Podle jagderleben.de, 30. 3. 2019, redakce

Poslední změna: 2. duben 2019

(0 hlasů)

Diskuse na serveru SvetMyslivosti.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na SvetMyslivosti.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.